Informacje parafialne

NIEDZIELA 04.12.2022

II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj organizujemy w parafii akcję „Barbórka z kremówką”. Zebrany dochód będzie przeznaczony na dwa cele: 50 % na reaktywację naszego Muzeum Misyjnego, 50 % na hospicjum Cordis. Kremówki będą rozprowadzane w paczkach po 6 sztuk (36 zł), 4 sztuki (24 zł) i po 2 sztuki (12 zł).

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną w kościele i przelaną na konto parafialne.

3. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Razem ze św. Joachim poznajemy bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na Mesjasza. Pragniemy również zapowiedzieć, że Roraty w ostatnim tygodniu Adwentu (od 19 do 23 grudnia) będą odprawiane o godz. 18.00

4. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece wynosi: 10 zł (małe) i 16 zł (duże). Każda dodatkowa złotówka będzie przekazana na cel, który przyświeca tej akcji charytatywnej.

PONIEDZIAŁEK 05.12.2022

1. Spotkanie dla seniorów w klubie Tabor po Mszy św. o godz. 8.00

2. Próba chóru Vox Dei w Domu Katechetycznym o godz. 17.00

WTOREK 06.12.2022

Wspomnienie św. Mikołaja

1. Dzisiaj spodziewamy się specjalnego gościa na Roratach

2. Porada prawna w Domu Katechetycznym na II piętrze w godz. 17.15 do 18.15

ŚRODA 07.12.2022

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Gimnastyka dla seniorów po Mszy św. o godz. 8.00.

CZWARTEK  08.12.2022

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

1. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Dzieci Maryi z okazji patronalnego święta o godz. 16.30.

2. Nie będzie adoracji i nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II

PIĄTEK 09.12.2022

SOBOT 10.12.2022

Dzień powszedni

Legion Maryi zaprasza swoich członków i auksyliatorów na Mszę św. o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie przy stole w klubie Tabor.

NIEDZIELA 11.12.2022

III NIEDZIELA ADWENTU

1. III Niedziela Adwentu to Niedziela Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

2. Kolekta będzie przeznaczona na termomodernizację. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną w kościele i przelaną na konto parafialne parafii.

3. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zapraszamy wolontariuszy do przeprowadzenia tej zbiórki.

INNNE OGŁOSZENIA

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. A w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniowaniu świętości: gorliwości i zapale.

2. Terminy kolejnej porady prawnej: 13 grudnia br.

3. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć opłatki wigilijne. Cena dużego opłatka – 50 gr, małego – 20 gr. Każda dodatkowa złotówka przy zakupie opłatków będzie przeznaczona na reaktywację Muzeum Misyjnego.

4. Prezenty dla dzieci z Ośrodka Wychowawczego „Nadzieja” i Mysłowickich Domów Dziecka prosimy składać pod choinką „Dobrej Rodziny” do niedzieli 18 grudnia.

5. Pilnie szukamy chętnych do stawiania Stajenki Bożonarodzeniowej. Parafia gwarantuje zakup potrzebnego materiału. Chętnych prosimy o kontakt z proboszczem.

6. W IV Niedzielę Adwentu kazanie wygłosi o. Janusz, oblat z Koszutki. Po każdej Mszy będzie można nabyć kalendarz misyjny na 2023 rok.

7. Zachęcamy młodzież do wybrania się na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Mimo, że do spotkania zostało jeszcze trochę czasu, ze względów organizacyjnych zgłoszenia kończą się wcześniej. Tylko do 15 grudnia będzie możliwość dołączenia do grupy. Koszt około 4200 zł. Wylot 25.07 powrót 8.08. Zostały ostatnie miejsca! Zapisy i informacje u ks. Lukasza: lukasz.glabik@katowicka.pl  lub pod numerem  736 838 887 (nr wew. 104).