Informacje parafialne

NIEDZIELA 09.06.2024

10 Niedziela Zwykła

1.Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Fundusz inwestycyjno-remontowy. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną w kościele i przelaną na konto parafialne.

2.Dzisiaj w kościele kalwaryjskim w Piekarach Śląskich odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących, a w katedrze pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych.

PONIEDZIAŁEK 10.06.2024

1. Spotkanie dla seniorów w klubie Tabor po Mszy św. o godz. 8.00.

2. O godz. 19.00 w Taborze odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie wakacyjnego wyjazdu Familijnych Brzęczek do Dąbek

WTOREK 11.06.2024

Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

ŚRODA 12.06.2024

Wspomnienie błogosławionych męczenników Józefa Czempiela, Emila Szramka, prezb. i Tow.

1.Próba chóru Vox Dei w Domu Katechetycznym o godz. 17.00

2. Spotkanie organizacyjne przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę o 19.00 w Domu Parafilanym. Po nim będzie możliwość zapisania się na pielgrzymkę.

CZWARTEK 13.06.2024

Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK

1.Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu  zakończoną nabożeństwem przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

2.Bezpośrednio po Mszy św. rozpocznie się czuwanie fatimskie wg stałego porządku: różaniec, procesja, adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem indywidualnym i ogólnym.

PIĄTEK 14.06.2024

Wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz.

Na 19.00 zapraszamy młodzież na Mszę św. oraz później na spotkanie w Domu Parafialnym

SOBOTA 15.06.2024

Dzień powszedni

Inne ogłoszenia

1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

2. Pielgrzymka piesza na Jasną Górę wyruszy 29.06., natomiast wyjazd na nocne czuwanie 02.07/03.07. Zapisy 12.06 na spotkaniu organizacyjnym.

3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Medjugorie w dn. 18-26 sierpnia br. Koszt 990 zł i 440 Euro. Zapisy w kancelarii parafialnej lub przez specjalny formularz na Facebooku parafii.

4. Zapraszamy mężczyzn do włączenia się w prace przy kościele. Potrzebujemy dodatkowej pary rąk głównie do prac porządkowych, a przy osobistych zdolnościach można podjąć się małych specjalistycznych zadań. Nie chodzi o wykorzystywanie kogokolwiek czy wyręczanie się kosztem taniej siły roboczej. Chodzi bardziej o świadomość, że tworząc wspólnotę wychodzimy naprzeciw konkretnym jej potrzebom. Ta praca byłaby swoistego rodzaju wolontariatem na rzecz parafii z uwzględnieniem możliwości czasowych samych zainteresowanych. Jeśli któryś z mężczyzn dysponuje czasem i chciałby się „przydać w parafii” chociażby raz w tygodniu, to zapraszamy na probostwo we wtorek 18 czerwca po Mszy świętej o godz. 8.00.

5. W niedzielę 23.06 po każdej Mszy św. poświęcimy samochody przed wyjazdami wakacyjnymi.

6. Od niedzieli 23.06 będzie obowiązywał porządek wakacyjny Mszy świętych. W  niedziele nie będzie Mszy o 15.00, a w tygodniu o 6.30.

7. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

Modlimy się za zmarłych w ubiegłym tygodniu: +Dawid Banach