Informacje parafialne

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Brzęczkowicach.

Kancelaria: poniedziałek 8.30-10.00; czwartek 16.30-19.00, piątek 8.30-10.00 i 16.00-18.00.

Telefon: 32 494 42 64 lub kom: 736 838 887.

Parafia w Internecie: https://www.parafiabrzeczkowice.pl

Numer konta parafii: PKO BP O/ Mysłowice 71 1020 2528 0000 0102 0134 6741

29.03.2020

Trwa wyjątkowy czas walki z epidemią. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, gorąco prosimy o solidarne pozostawanie w domach i ograniczenie do minimum wychodzenie z domów, zakupy i spotykanie się z innymi.

Osoby objęte kwarantanną prosimy o przestrzeganie jej zasad. Przypominamy o udzielonej przez Księdza Arcybiskupa dyspensie od obecności na mszach świętych w niedziele i uroczystości.

W związku z sytuacją epidemiologiczną msze (w powierzonych intencjach i o przyjętej porze) sprawowane są w kościele bez udziału wiernych (transmitowane na Facebooku są msze św. o godz. 8.00 i 18.00 – w dni powszednie oraz wszystkie niedzielne). Próbujemy uczyć się nadzwyczajnej formy pojednania poprzez wzbudzenie żalu doskonałego. Do spowiedzi, w poważnych wypadkach, należy umawiać się indywidualnie poprzez telefon. Kościół pozostaje otwarty do osobistej modlitwy i indywidualnej adoracji. Od 8.35 do 17.55  trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Prosimy o przestrzeganie zasady, by jednocześnie nie przebywało w kościele więcej niż 5 osób.

Wiele spraw i wydarzeń zamieszczamy na profilu parafii na Facebooku: www.facebook.com/MBBBRZECZKOWICE. Tam znaleźć można transmisje mszy świętych, nabożeństw Drogi Krzyżowej dla dzieci i dorosłych, kazań pasyjnych w niedzielę o 16.00, modlitwę różańcową o godz. 20.30, wideokatechezy, bieżące informacje czy komentarze. Zapraszamy do włączenia się poprzez podjęcie dialogu i zamieszczanie własnych komentarzy. Zapraszamy do takiej interaktywnej wspólnoty! Przepraszamy za niedociągnięcia. Postaramy się dołączyć także parafialny kanał You Tube’a. Młodych prosimy o zapoznanie z tymi możliwościami swoich rodziców i dziadków. W piątek zapraszamy dzieci i młodzież do śledzenia Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i mszy świętej w ich intencji o 16.30.

Celem lepszego kontaktu (umówienia się na spowiedź, czy po prostu pogadania) udostępniamy numery telefonów do księży: 601 458 016 (ks. proboszcz), 692 157 156 (ks. Stanisław), 667 088 121 (ks. Andrzej), ks. Wojciech (poprzez parafialny numer 736 838 887).

Za tydzień Niedziela Palmowa, zachęcamy, aby w rodzinach przygotować własne palmy i wyjaśnić w domowej katechezie ich znaczenie wprowadzając w przeżywanie Wielkiego Tygodnia.

W kościele są dostępne paschaliki Caritas w cenie 6 zł (cel to pomoc charytatywna oraz 50% dochodu zostanie przekazana mysłowickiemu szpitalowi). Jako, że w tym roku nie będziemy razem przy poświęceniu i zapaleniu paschału w kościele, proponujemy, aby tegoroczne paschaliki stały się znakiem jedności i świadomej wiary poprzez zapalenie ich podczas transmitowanej liturgii Wigilii Paschalnej i śniadania wielkanocnego.

Prosimy zwrócić uwagę, czy osoby z sąsiedztwa, zwłaszcza osoby starsze, nie potrzebują pomocy w zakupach, a seniorów gorąco i zdecydowanie prosimy o pozostawanie w domach!

Gość Niedzielny dostępny jest w kioskach lub w wersji online. Więcej na stronie www.gosc.pl.

Życzliwym i zatroskanym o dobro wspólne parafii, którym stan domowego budżetu na to pozwala, przypominamy o możliwości przekazywania ofiar na rzecz parafii (chociażby kwoty zwyczajowo składanej podczas niedzielnej mszy św.) poprzez przelew bankowy na parafialne rachunki (w banku PKO BP 71 1020 2528 0000 0102 0134 6741 lub w Idea Banku 58 1950 0001 2006 7789 9124 0002). Na stronie internetowej parafii (w zakładce Ofiara) została udostępniona (poprzez płatności elektroniczne Dotpay) możliwość składania ofiar popularnym BLIKIEM czy innymi kanałami. Dziękujemy za zrozumienie!

Módlmy się z ufnością za siebie nawzajem, za Służbę Zdrowia i cały świat!

Polecamy się także i my Waszej modlitwie (zwłaszcza ks. proboszcz z okazji sobotnich urodzin).

Módlmy się za śp. Józefa Klichtę i Cecylię Jędrzejewską.

Pozostając do Waszej dyspozycji, pozdrawiamy – Szczęść Boże!

Wasi duszpasterze!