Ogłoszenia parafialne

Informacje parafialne

NIEDZIELA 25.09.2022

 

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

26 Niedziela Zwykła

1. Kolekta jest przeznaczona na Termomodernizację budynków parafialnych. Dziękuję za każdą ofiarę złożoną w kościele i przelaną na konto bankowe parafii.

2. W komunikacie Abp Wiktora Skworca na październik czytamy: Przed nami październik – miesiąc wielkiej modlitwy Kościoła. W modlitwie różańcowej przez ręce Matki Bożej powierzymy Jezusowi Chrystusowi to wszystko, czym żyje nasza archidiecezja, parafie, rodziny i każdy z nas. Będziemy upraszać dar pokoju dla całej rodziny ludzkiej. Różaniec jest streszczeniem naszej wiary, wyjątkową modlitwą biblijną o wielowiekowej tradycji, jest też skuteczną modlitwą wstawienniczą. Modlitwa różańcowa bywa pomocą również w chwilach trudnych. Warto uświadomić sobie, że nasz nowy błogosławiony, ks. Jan Franciszek Macha modlił się w więzieniu na różańcu, który sam zrobił z włókien swojego siennika. Ten niezwykły różaniec zachował się i jest dla nas dzisiaj wyjątkową pamiątką, niemal relikwią, którą pozostawił nam ten święty człowiek. Szczególną moc ma wspólna modlitwa różańcowa podczas codziennych nabożeństw, a także we wspólnotach róż różańcowych, które istnieją w niemal wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszam członków Żywego Różańca i wszystkich wspólnot pielęgnujących kult Matki Najświętszej do katowickiej katedry w sobotę 8 października na XI Pielgrzymkę Archidiecezjalną. Pragniemy zjednoczyć się w modlitwie różańcowej od godz. 10.30, a szczególnie podczas południowej Mszy św. koncelebrowanej z duszpasterzami grup różańcowych. Tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter dziękczynny za dar beatyfikacji Pauliny Jaricot – założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. Dzieła, które założyła, trwają 200 lat i wciąż przynoszą Kościołowi dobre, ewangeliczne owoce. Przy okazji tej pielgrzymki, ale również w innym czasie warto również odwiedzić nową siedzibę Muzeum Archidiecezjalnego oraz Izbę Pamięci bł. ks. Jana Franciszka Machy i Salę Misyjną w budynku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, w pobliżu katedry.

 

 

PONIEDZIAŁEK 26.09.2022

1. Spotkanie seniorów po Mszy św. o godz. 8.00 w klubie Tabor.

2.  imieniny obchodzi abp senior Damian Zimoń. Polecamy Go pamięci modlitewnej wiernych archidiecezji katowickiej.

 

Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

WTOREK 27.09.2022

1. Ponawiamy zaproszenie dla rodziców dzieci pragnących przystąpić do wczesnej Komunii świętej. Spotkanie odbędzie się w klubie Tabor. Zbiórka przy zakrystii o godz. 16.45.

 

Wspomnienie św. Wacława, męczennika

ŚRODA 28.09.2022

1. Zapraszamy seniorów na gimnastykę po Mszy św. o godz. 8.00

 

Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

CZWARTEK 29.09.2022

1. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w domu katechetycznym o godz.16.30.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

 

Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

PIĄTEK 30.09.2022

 1. Spotkanie organizacyjne dla seniorów wyjeżdzających do Ustronia po mszy św. o godz. 8.00 w klubie Tabor.

 2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Propozycje zagadnień do omówienia w czasie spotkania prosimy przesyłać na parafialny email:  brzeczkowice@katowicka.pl

 

Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezusa

SOBOTA 01.10.2022

1. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15.

 

27 Niedziela Zwykła

NIEDZIELA 02.10.2022

1. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

2. Poświęcenie Różańca dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. obydwu szkół po Mszy św. o godz. 10.30.

3. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.00

INNE OGŁOSZENIA

1. Po raz kolejny rozpoczynamy zbiórkę artykułów, którymi chcemy obdarować naszych Potrzebujących w ramach VI Światowych Dni Ubogich, które odbędą się 12-13 listopada 2022 r. w Katowicach. Co zbieramy? Gotowe i spakowane w reklamówkach pakiety męskie i damskie. Gdzie zbieramy? Reklamówki można złożyć w specjalnym koszu wystawionym w kościele. Tam również znajdują się informatory o szczegółach tej akcji.

2. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać artykuł pt. „Czy młodzi odchodzą od wiary?” ​Jak sprawić, by sakrament bierzmowania nie stał się „oficjalnym pożegnaniem się z Kościołem w obecności lokalnego biskupa”, ale był doświadczeniem żywego Boga?  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest „MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY” dla najmłodszych.

3. Zapraszamy młodzież klas ósmych i starszą do przygotowania się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Pierwsze spotkanie wraz ze złożeniem uzupełnionych deklaracji odbędzie się w niedzielę 09.10 podczas Mszy św. o godz. 19:00. Po niej zapraszamy wraz z rodzicami na krótkie spotkanie organizacyjne. Deklaracje można pobrać z naszej strony internetowej (https://parafiabrzeczkowice.pl/bierzmowanie/) lub wydrukowane zabrać z kościoła lub kancelarii parafialnej. Wszelkie informacje w naszych mediach parafialnych.

4.  W czwartek 6.10.22. o godz. 18.45 (po mszy św.) zapraszamy na wieczór uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu prowadzony przez wspólnotę Emmanuel. Będzie też możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi.

5.  Powoli dobiegają końca zapisy na ŚDM w Lizbonie grupy mysłowickiej. Obniżyliśmy wiek najmłodszych uczestników z 16 lat na 15 lat! Zapisy trwają do 29.09, gdyż do końca września każdy uczestnik musi wpłacić zaliczkę za bilety lotnicze w wysokości 700 zł i tym samym potwierdzić swój udział w ŚDM (całość wyjazdu będzie kosztowała 3500 do 4000 zł). Chętnych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem, dzwoniąc na numer telefonu parafialny 736 838 887 lub pisząc na lukasz.glabik@katowicka.pl

6. W związku ze 100-leciem istnienia I LO im T. Kościuszki w Mysłowicach zapraszamy na Zjazd Absolwentów, który odbędzie się w sobotę – 8 października br. Na stronie internetowej liceum i plakacie znajduje się harmonogram obchodów oraz informacja o sposobie rejestrowania się na Zjazd.

 

Modlimy się za zmarłych w ubiegłym tygodniu: + Eugeniusza Lipińskiego, +Norberta Równiak (pogrzeb w środę 28.09 o godz.9.00)