Informacje parafialne

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Módlmy się przez wstawiennictwo bł. Ks. Jana Machy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty. Otoczmy szczególną modlitwą kleryka Stanisława, który przygotowuje się do święceń diakonatu (25 maja) i alumna Piotra. W najbliższym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W środę i piątek odprawimy Mszę św. z formularza o powołania do kapłaństwa i powołania do życia zakonnego. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach osobistych.

2. Kolekta jest przeznaczona na remont krypty katedry. Dziękujemy za ofiary złożone w kościele i przelane na konto.

Poniedziałek 22.04.2024

DZIEŃ POWSZEDNI

1. Spotkanie seniorów po Mszy św. o godz. 8.00 w klubie Tabor.

2. Spotkanie dla animatorów ministrantów na probostwie o godz. 18.45.

Wtorek 23.04.2024

UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

Historia św. Wojciecha tutaj…

Środa 24.04.2024

DZIEŃ POWSZEDNI

Próba chóru Vox Dei w Domu Katechetycznym o godz. 17.00.

Czwartek 25.04.2024

ŚWIĘTO ŚW. MARKA, EWANGELISTY

1. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.45, a o 17.30 nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy z okazji przypadającego dzisiaj święta.

2. Spotkanie Legionu Maryi w Domu Katechetycznym po Mszy św. o godz. 8.00.

3. Porady prawne w Domu Katechetycznym od 17.15 do 18.15.

Piątek 26.04.24

DZIEŃ POWSZEDNI

O 19:00 Msza św. z udziałem młodzieży. Po Eucharystii będziemy przygotowywali flagę na wyjazd na Lednicę i nie tylko.

Sobota 27.04.2024

DZIEŃ POWSZEDNI

Zbiórka dla ministrantów o godz. 9.00 i spotkanie Dzieci Maryi o godz. 10.00.

V NIEDZIELA WIELKANOCY

Kolekta na potrzeby parafii.

INNE OGŁOSZENIA

1. Maj to miesiąc I Komunii świętych. W niedzielę 5 maja o godz. 12.00 do I Komunii św. przystąpią dzieci klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 6, zaś 12 maja na Mszy o godz. 10.30 i 12.00 klas III Szkoły Podstawowej nr 13. Do Wczesnej Komunii św.  dzieci przystąpią razem z klasami III, gdyż w większości przypadków jest to młodsze rodzeństwo, stąd nie będzie specjalnej Mszy świętej. Z kolei w tym roku Msza św. w I rocznicę Komunii świętej przypadnie w Uroczystość Bożego Ciała (30 maja) o godz. 9.00. Już dzisiaj zapraszamy tegoroczne dzieci komunijne oraz ubiegłoroczne do udziału w Eucharystii i procesji Bożego Ciała.

2. Zesłanie Ducha Świętego przypada 19 maja. W wigilię tej uroczystości, czyli w sobotę 18 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z rozbudowaną Liturgią Słowa (5 czytań), która jest przewidziana na wieczorną liturgię. W czasie Mszy św. będzie miało miejsce ustanowienie dorosłych lektorów i kantorów, którzy w ostatnim czasie odbyli specjalny kurs przygotowawczy i tych, którzy pełnią taką posługę w naszej wspólnocie, ale nie byli oficjalnie ustanowieni.

3. W czwartek 23 maja o godz. 18.00 ks. Biskup Grzegorz Olszowski udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży klas 8. W czasie wizytacji kanonicznej w październiku 2023 roku biskup Grzegorz przyjął od wspomnianej grupy deklarację przyjęcia tego sakramentu.

4. Zapraszamy młodzież od 6. klasy szkoły podstawowej na spotkanie młodych na polach lednickich. W tym roku odbędzie się ono 1 czerwca. Wyjazd autokarem z naszej parafii 1 czerwca ok. 05:00, powrót 2 czerwca w godzinach porannych. Zapisy przez formularz internetowy dostępny w mediach parafialnych oraz na plakacie. Koszt 155 zł (obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie i ofiarę na koszty spotkania na Lednicy). Szczegóły na https://parafiabrzeczkowice.pl/lednica-2024/ lub u ks. Łukasza.

5. Zapraszamy wszystkie dzieci na wyjazd parafialny do Istebnej, który odbędzie się od 7 do 9 czerwca. Przewidywany koszt wyjazdu to około 500 zł. W programie między innymi: Quady, park linowy, marsz na orientację, wieczór filmowy, wycieczka w góry, warsztaty, ognisko i wiele innych atrakcji. W celu zapisów oraz uzyskania informacji prosimy zgłaszać się do Ks. Artura bądź animatorów grupy Dzieci Maryi.

6. Pielgrzymka piesza na Jasną Górę wyruszy 29.06, natomiast wyjazd na nocne czuwanie 02.07/03.07. Szczegóły niebawem.