Pielgrzymki

Zapraszamy na pielgrzymki:

1. 9 marca (poniedziałek) o godz. 8.45 wyjazd do podkrakowskich Staniątek (klasztor sióstr benedyktynek), do zamku królewskiego w Niepołomicach, do Nowej Huty i do sanktuarium św. brata Alberta. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
  2.  Turnus rekreacyjno-rekolekcyjny dla Seniorów w Ustroniu-Nierodzimiu w terminie od 18 do 23 maja. Koszt od 450 zł do 600 zł (w zależności od rodzaju pokoju). Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  3.  Pielgrzymka do Libanu (28 kwietnia do 6 maja) św. Charbel i inni święci.
  4. 28.04 – 06.05.2020 r.Dzień 1
    Wylot z Krakowa o godz. 18:55 Lufthansą do Frankfurtu, o godz. 21:55 przelot do Libanu.

Dzień 2
    Przylot do Bejrutu, o godz. 02:50, transfer do domu pielgrzyma, zakwaterowanie, odpoczynek. Późne śniadanie, wyjazd do Annaya do Sanktuarium św. Charbela. Msza św., zwiedzanie, czas wolny na modlitwę, zakupy pamiątek. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 3
    Śniadanie, Przejazd do Magdouche, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Oczekującej, msza święta w Grocie Oczekiwania. Przejazd do Sydonu, biblijnego miasta z zamkiem Templariuszy, karawanseraj oraz dobrze zachowaną Mediną. Czas wolny na zakupy. wyjazd centrum Bejrutu, następnie zwiedzenie katedry maronickiej św. Jerzego, spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), przez wykopaliska z czasów rzymskich do kościoła Kapucynów z relikwiami świętych libańskich. Przejazd do Corniche – tętniącego
    życiem deptaku wzdłuż morskiego brzegu, czas wolny na odpoczynek nad Morzem Śródziemnym. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 4
    Śniadanie, wyjazd w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH – po drodze postój w rodzinnej wiosce św. Charbela Bekaa Kafra (1800 m.n.p.m.), uczestnictwo we mszy św. zwiedzanie domu rodzinnego świętego Chabela, przejazd do miasteczka BASZARRI (BECHARRE), słynącego z pięknych krajobrazów. Tu urodził się i tworzył Khalil Gibrane – libański poeta, nowelista i malarz. Przyjazd do Rezerwatu Cedrów (2000 m.n.p.m. Pod opieką UNESCO), czas wolny na zwiedzanie parku. Przejazd do wspaniałego kanionu zwanego Wadi Kadisz (Święta Dolina, pod opieką UNESCO), pełnego klasztorów
    i pustelni. Przejazd do monastyru św.
    Antoniego z Kozhaya. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 5
    Śniadanie, wyjazd do sanktuarium
    bł. Jakuba Kapucyna, nawiedzenie sanktuarium, msza św., przejazd do Harisa, bardzo ważnego ośrodka pielgrzymkowego chrześcijan libańskich. Jest to miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, znajduje się tu Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu założone w 1904 roku. Nawiedzenie Katedry Zakonu Paulistów zbudowanej w stylu bizantyjskim. Przejazd do Himlaya wioski św. Rafki, msza św.
    i kolacja w sanktuarium Matki Bożej Wyzwolenia w Bikfaya w domu księży Jezuitów. Powrót na nocleg.

Dzień 6
    Śniadanie, wyjazd do Jrabta – miejsce kultu św. Rafki. Została beatyfikowana w 1985 r. i kanonizowana 2001 r. przez naszego papieża św. Jana Pawła II. Przejazd do Kfifane, miejsca, gdzie św. Hardini i św. Charbel uczyli się w seminarium duchownym, msza św., czas wolny na zakup dewocjonaliów. Zwiedzanie Ebrin, gdzie znajduje się grób Patriarchy Hayek.
    Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 7
    Śniadanie, wyjazd klasztoru Matki Bożej światła w Nourie, wizyta w siedzibie biskupa diecezji Batroun w Kfaray, gdzie są relikwie św. Marona, do przejazd do Batroun, nawiedzenie kościoła św. Szczepana, i oglądanie umocnień nadmorskich wybudowanych przez Fenicjan (ok. 3000 p.n.e.).Przejazd do Byblos, najwspanialszego niegdyś portu fenickiego, skąd eksportowano drewno cedrowe do Egiptu. Jest to też miejsce powstania alfabetu fenickiego. wynalezienia pieniędzy. Znajdują się tutaj zabytki wpisane na listę UNESCO – mury obronne, kościół św. Jana, zamek krzyżowców i inne. Czas wolny na starym bazarze tureckim. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 8
    Wyjazd do Annaya, msza św. przy grobie św. Charbela, czas wolny. Po południu wyjazd nad Morze Śródziemne, czas wolny na plaży. Kolacja i nocleg.

Dzień 9
    O godzinie. 00.30 transfer na lotnisko w Bejrucie, wylot do Frankfurtu ok. godz. 04:00
    Przylot do Krakowa o godz. 10.00.
    Program jest ramowy i może ulec zmianie jak i kolejność zwiedzania.

Świadczenia ::

• Przelot samolotem na trasie Kraków – Frankfurt – Bejrut – Frankfurt – Kraków,
    • Transport komfortowym autokarem w Libanie,
    • Noclegi w domu pielgrzyma w pokojach 2 os. z łazienkami,
    • Wyżywienie w postaci bufetu – śniadania i kolacje,
    • Ubezpieczenie podróżne KL i NNW,
    • Opiekę licencjonowanego pilota wycieczek,
    • Napiwki dla obsługi,
    • Rezerwacje miejsc na mszę świętą.

Cena za w/w świadczenia wynosi 2650 zł płatne w Polsce i 650 USD w pokoju 2 osobowym lub 750 USD w pokoju 1 osobowym płatne w Libanie.

Wszelkie informacje są dostępne w kancelarii parafialnej.