Pielgrzymki

Pielgrzymki

Zapraszamy na pielgrzymki:

 1. Od 16 do 19 sierpnia na autokarową pielgrzymkę na Ukrainę m.in. do Lwowa.
 2. Od 11 do 17 lutego 2019 r. na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

 

UKRAINA (termin 16 – 19 sierpnia 2018 r.)

O godz. 19.00 w salce pod probostwem spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką na Ukrainę. Wciąż zachęcamy do wyjazdu, są wolne miejsca. Termin to 16-19 sierpnia. Koszt 899 zł. Zapisane osoby bardzo proszę o jak najszybsze uzupełnienie danych.

1 dzień

3.00 msza św. w Parafii, wyjazd na Ukrainę, przejscie graniczne w Medyce, przejazd do Podkarmienia czyli podolskiej Częstochowa – wędrówka do Diabelskiego Kamienia, nawiedzenie Ławry Poczajowskiej – największy ośrodek prawosławnego kultu religijnego na Wołyniu, obiadokolacja i nocleg w Krzemieńcu – miejscu urodzin Juliusza Słowackiego, zwiedzanie miasta

2 dzień LWÓW

Śniadanie, Przyjazd do Lwowa. Panorama miasta z Wysokiego Zamku. Zakwaterowanie w hotelu. Przerwa na toaletę i śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta: Baszta Prochowa, Arsenały, klasztor Dominikanów, cerkiew Wołoska. Przejście na Rynek z Ratuszem otoczonym czterema empirowymi studniami. Oglądanie: gotyckiej katedry Wniebowzięcia NMP wraz z piękną kaplicą Boimów, obronnego klasztoru Bernardynów, pomnika Mickiewicza, katedry Ormiańskiej, cerkwi Przemienienia Pańskiego. Obiadokolacja. Odwiedziny parafii na Sichowie (ks. Jacek Kocur).

3 dzień LWÓW  – „Złota Podkowa”

Po śniadaniu zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Następnie wycieczka do Oleska. Odwiedzenie zamku, w którym urodził się Jan III Sobieski. Zwiedzenie ekspozycji muzealnej filii Lwowskiej Galerii Sztuk Pięknych. Przejazd do Podhorzec, obronny, pałac Koniecpolskich i Rzewuskich, powrót przez Sasów (postój przy drewnianej cerkiewce z XVIIw.) i Złoczów (kolejna rezydencja Sobieskich) i Świrz ( XIV w. zamek nad jeziorem) do Lwowa. Odwiedzenie soboru św. Jura,  gmachu Opery Lwowskiej (spektakl dla chętnych – dodatkowo płatny) . Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzien ZÓŁKIEW – PRZEMYSL – KATOWICE

Odwiedzenie Żółkwi – małego miasteczku pod Lwowem, niegdyś siedziby rodu Żółkiewskich, później Sobieskich. Zwiedzanie renesansowej kolegiaty św.Wawrzyńca, okazałej cerkwi Serca Jezusowego, kościoła Dominikanów i Zamku, bram i fortyfikacji miejskich, rynku z zabytkowymi kamieniczkami i ratuszem oraz renesansowej synagogi, w drodze powrotnej do Katowic – krótka wizyta w Katedrze przemyskiej i jeszcze wieczorem wizyta w Dębowcu u MB Płaczącej. Późny powrót.

 

Świadczenia:

 • transport  autokarem komfortowym  ( bar, video)
 • 3 noclegi w hotelach turystycznych w pokojach 2,3 os ( dopłata do jedynki)
 • Posiłki: 3 śniadania,3 obiadokolacje,
 • przewodnik lokalny we Lwowie
 • opieka Pilota
 • ubezpieczenia KL ( wraz z chorobami przewlekłymi)  i NNW w TU „Signal Iduna”

Cena nie obejmuje:

 • koszty  zwiedzania ok. 15-20 Euro

UWAGA:  Dokumentem podroży obowiązującym jest paszport ważny minimum 3 miesiace

CENA :          w zależności od liczebności grupy (na dziś 899 zł), przy większej liczbie uczestników (ponad 42) może być 800 zł

 „AVE” BIURO PIELGRZYMKOWE


 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ (termin 11-18.02.2019r.)

Koszt: 460 USD + 1900 PLN

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ 1: Wyjazd z parafii, przejazd na lotnisko w Rzeszowie, odprawa i odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie przejazd z lotniska do Ain Karem: kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: kościół św. Anny, Ecce Homo i Listostrotos, Droga Krzyżowa – uliczkami Starego Miasta. Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli pozwala na to sytuacja polityczna). Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Hajfy: zwiedzanie sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich). Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Zakwaterowanie, kolacja  i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Wyjazd na Górę Tabor: nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Przejazd nad Jezioro Galilejskie – rejs statkiem. Następnie zwiedzanie Kafarnaum: dom św. Piotra, ruiny synagogi. Tabgha: kościół Prymatu oraz miejsce rozmnożenia chleba i ryb. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Wyjazd do Jerycha – najstarszego miasta świata. Przejazd nad rzekę Jordan – miejsce Chrztu Pana Jezusa. Przejazd nad Morze Martwe, gdzie można skorzystać z kąpieli. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betanii: sanktuarium Marty, Marii i Łazarza. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem

DZIEŃ 6: Śniadanie. Betlejem: nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, a także kościoła św. Katarzyny i Groty Mlecznej. Przejazd na Pole Pasterzy. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna, skąd zobaczyć można przepiękną panoramę Jerozolimy. Zwiedzanie: kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit. Ogród Oliwny: bazylika Agonii, kościół Grobu Matki Bożej. Następnie Syjon: kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik, grób Dawida oraz kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny.  Przejazd na lotnisko. odprawa, odlot do Polski. Transfer do parafii.

Informacje dodatkowe:

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobistą medytację.

W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Cena pielgrzymki obejmuje:

 • Transfer klimatyzowanym autokarem z parafii na lotnisko i z lotniska,
 • Przelot samolotem w obie strony,
 • 6 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
 • Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
 • Wyżywienie w postaci śniadań (6), kolacji (6),
 • Kawa lub herbata do kolacji,
 • Opieka pilota,
 • Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR – w tym ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe),
 • Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
 • Ubezpieczenie BP (bagażu) do kwoty 400 EUR,
 • Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 50.000 EUR,
 • Składka na UFG – 13,00PLN.

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

 • Obowiązkowych napiwków, biletów wstępu, rejsu po Jeziorze Genezaret, wyjazdu na Górę Tabor i zestawu Audio guide (80 USD),
 • Koszty fakultatywne: Masada (ok. 25 USD), Qumran (ok. 8 USD), ryba św. Piotra (ok. 20 USD).
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji: 2,5 lub 7% ceny pielgrzymki.

Dopłata do pokoju jednoosobowego  (185 USD).

Wpłaty: do uzgodnienia z Organizatorem (2 lub 3 raty)

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libijskich oraz syryjskich.

Kontakt:

Biuro Pielgrzymkowe ORBI

Planowane godziny przelotu samolotem LOT:

Wylot 11 lutego o godz. 6.10 z Rzeszowa,

Przylot 17 lutego o godz. 23.40 do Rzeszowa