Termin i godzina nabożeństw

Nabożeństwa w naszej parafii

Nabożeństwa to inna forma pobożności, odmienna i nie zaliczana do liturgii. Kościół naucza, że nabożeństwa winny być tak uporządkowane, by zgadzały się z liturgią, z niej wypływały i do niej prowadziły (KL 13). Wyróżniamy różne nabożeństwa, które pojawiają się w zależności od okresu liturgicznego, w którym się znajdujemy oraz od miejscowej tradycji.

• codziennie o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia (a w III piątek miesiąca msza św.),
  • I sobota miesiąca po mszy porannej do Niepokalanego Serca NMP,
  • każda kolejna sobota po mszy porannej nabożeństwo do Matki Boskiej Bolesnej z modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego ks. kard. Augusta Hlonda,
  • II czwartek miesiąca o godz. 17.30 do św. Rity z poświęceniem róż,
  • III czwartek miesiąca o godz. 17.30 do św. Jana Pawła II w intencji rodzin,
  • każdy 13 dzień miesiąca nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00 (lub 20.00 jeśli wypada w niedzielę),
  • IV środa miesiąca godz. 19.00 modlitwa uwielbienia,
  • Spowiedź – 15 min przed każdą mszą świętą,
  • dodatkowo czwartek od 17.00 do 18.00, a także I piątek miesiąca od 16.00 (o 16.30 msza szkolna).